Chirurgia plastyczna - jak wybrać odpowiednią procedurę?
Tomek01.02.2021

Polecane: Kotwica

Chirurgia plastyczna to zabieg niewymagający oceny anestezjologa lub wymagający wykonania operacji pod nadzorem anestezjologa. Jednak omówimy procedury i ich rodzaje, aby pacjenci byli jak najlepiej przygotowani do tej procedury.

Historia chirurgii protetycznej

Przed pojawieniem się medycyny osoby, które cierpiały na zwyrodnienie kręgosłupa, były kierowane na leczenie do anestezjologa. To specjalista, który przeprowadził wszelkie zabiegi niezbędne do przywrócenia właściwej pozycji i siły ciała, na co wskazał pacjent. Jednak ze względu na długofalowe konsekwencje zabiegu zgoda pacjenta nie jest obowiązkowa.

Zalety chirurgii rekonstrukcyjnej

W chirurgii rekonstrukcyjnej korzystamy ze szkieletu dawcy, który już nie funkcjonuje, ale pełni rolę szkieletu w prawidłowej postawie. Używamy protezy, która uzupełnia kręgosłup z jednej strony, a staw kolanowy z drugiej, dając nam pełny obraz nowego stanu materii. W ten sposób możemy skupić się na rehabilitacji i przeciwdziałać rozwojowi uporczywych chorób kręgosłupa.

Rodzaje operacji rekonstrukcyjnych

W zależności od wybranej procedury, musimy odpowiednio dobrać jej rodzaje. Najpopularniejsze z nich to:

Chirurgia rekonstrukcyjna twarzy - zabieg wykonywany pod nadzorem anestezjologa w celu regeneracji twarzy i pozostałych zębów na oddziale chirurgii protetycznej. Jest to prosta, bezbolesna operacja polegająca na umieszczeniu protezy wewnątrz czaszki, która jest następnie zamykana całą ścianą. Wokół protezy budowana jest dodatkowa bariera, która utrudnia pozbycie się pacjenta.

Zabieg liposukcji - zabieg otwierający narządy wewnętrzne człowieka. Narządy są następnie dzielone na część zewnętrzną, która odpowiada wątrobie, i część wewnętrzną, która odpowiada woreczkowi żółciowemu.

Przeszczep włosów - udana operacja, która pozwala na zapuszczenie włosów w celu uzyskania naturalnej fryzury.

Polecane: aktywny

Polecane: kliknij po więcej

Tagi: która zabieg chirurgia naczyniowa chirurgia plastyczna chirurgia onkologiczna chirurgia dziecięca chirurgia stomatologiczna chirurgia stomatologiczna nfz chirurgia ogólna chirurgia szczękowa